Pieski maltańczyki – ciekawa rasa psów

Jest wiele ras psów i różnią się one od siebie wielkością, wyglądem oraz usposobieniem. Niezwykle interesującą rasą psów są niewątpliwie maltańczyki. Są one niewielkich rozmiarów, a ich optymalna waga to około 4 kg. Charakteryzują się one białym umaszczeniem oraz wielkimi czarnymi oczami. Do tego posiadają wielkie trójkątne i przylegające do głowy uszy.

Posiadają długie i lśniące owłosienie, które należy co pewien czas przycinać. Z usposobienia są to niezwykle radosne oraz towarzyskie psiaki, które mogą wręcz nie odchodzić na krok od opiekuna. Skutkiem tego naprawdę źle znoszą one dłuższą rozłąkę z właścicielem. Maltańczyki charakteryzują się też uwielbieniem do bycia na każdym kroku w centrum uwagi. Ich ulubionym zajęciem jest przebywanie w mieszkaniu i baczne obserwowanie otaczającego świata z okna czy też balkonu. Chociaż nie są to duże psy to jednak w żadnym wypadku nie są one lękliwe.

Chcąc wprowadzić do swojego domu pieski maltańczyki należy wpoić sobie, iż nie należy im zbytnio folgować. Zachodzi bowiem wówczas ryzyko kompletnego niezdyscyplinowania oraz zaczną być bardzo kapryśne. Trzeba też doglądać je w czasie posiłków, bo mają predyspozycje do tycia.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *